Czasem się zdarza, że coś się nie potoczy po naszej myśli. Wtedy możemy albo działać, albo przeczekać. Niektóre rzeczy rzeczywiście same się rozwiążą.

Energia także płynie czasem lepiej, a czasem gorzej przez nasze ciało.  Dzięki Bogu nie zawsze to zauważamy, gdy przepływ spowolnieje lub nawet się zatrzyma. Organizm reguluje to poprzez własne środki. Gdy te siły samoleczenia stają się słabsze lub zostają wyłączone, stracimy równowagę naszego systemu energetycznego ciała. Człowiek wówczas czuje, że ‘coś jest nie tak’. Przyczynami początku takiego nadmiernego zużycie swoich sił mogą sięgnąć daleko wstecz do historii życiowej człowieka.

Abstrahując od ran i szczęśliwych przypadków, nasz stan zdrowia się od tego momentu nie polepsza sam od siebie.

Siły samoleczenia mogą jednak za pomocą innego człowieka być wzmacniane lub ponownie być aktywowane.  Bardzo łagodnym sposobem jest leczenie energetyczne.

Terapeuta dostarcza ciału energię przez swoje ręce. On znajduje te blokady i je usuwa. Kto tego jeszcze nie doświadczył, że się intuicyjnie kładzie rękę na bolące miejsce? To jest właśnie wyraz samoleczenia człowieka.

Jak przebiega terapia?

W trakcie terapii pacjent nie musi nic robić. Terapia energetyczna jest oczywiście doświadczana bardzo rożnie. Leczenie przebiega w pozycji leżącej, stojącej lub siedzącej. Pacjent nosi na sobie wygodne ubranie. Często pojawia się głęboki relaks. Niekiedy zmienia się oddech. Stare wspomnienia lub emocje mogą się pojawiać, które mogą być przyczyną blokad i które chce się wyleczyć. Czasami się ukazują obrazy lub tylko kolory. Powstaje poczucie ciepła lub występują inne odczucia. Niekiedy też nic szczególnego się nie wydarzy.

Czemu służy terapia energetyczna?

W zasadzie leczenie energetyczne może być prowadzone równocześnie do innych terapii. Wspiera ono działania medyczne i także przebieg leczenia. Gdyby zaistniały jakiekolwiek dolegliwości, powinny one być badane medycznie, zanim ktoś się zdecyduje na terapię energetyczną.

Organizm, który stracił swoją energetyczną równowagę, często nie potrafi uporać się z różnorodnymi psychicznymi wymaganiami tzw. ”życia codziennego”. Skutki mogą być wewnętrzny niepokój, zaburzenia snu, mentalne blokady i tym podobne. Terapia energetyczna może przy tym pomóc, aby wzmacniać emocjonalną równowagę.

Jest to również forma profilaktyki zdrowotnej. Wzmacnianie zdrowia i energetyczne wsparcie systemu immunologicznego jest sensowną częścią dbania o swoje zdrowie.  Dzięki temu zachowujemy naszą sprawność i odporność.

Tak jak idziemy czasem bez pilnego powodu na masaż, to i terapia energetyczna jest świetnym środkiem aby się wzmacniać, zrelaksować i naładować swój magazyn energii.

Przy dietach lub innych aktywnościach, które z doświadczenia ingerują nadmiernie w przepływ energii organizmu, terapia energetyczna może wspierać nasze ciało. Tak jak również masaż naładuje nasze ciało energią.

Terapia zdalna

Dla terapii potrzebuję informacje. Jako podstawę potrzebuję pełne imię, pożądane leczenie, miejsce pobytu i aktualne zdjęcie. Rozmowa o odbytej terapii jest według moich doświadczeń bardzo pomocne przed i po leczeniu. Taka rozmowa może być przeprowadzona telefonicznie lub przez internet (Skype).

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert